Rodinná záležitost 

Pes se jmenuje Stoney. Resi a Franz se oddaně věnují péči o vinice a navíc vždy dbají na to, že je po těžké práci na stole vždy něco dobrého na zub. Syn Christoph je hlavní vinař, který rok co rok posouvá kvalitu vín typických pro vinařství výš. Julia, Christophova mladší sestra, má na starosti mnoho organizačních věcí a navíc se stará o hosty v penzionu a restauraci Ratschen. Juliin přítel Thomas společně s tetou Gerdou a kuchařským týmem vede restauraci. Thomas se hlavně věnuje místní vinotéce, která skrývá opravdové skvosty rodinného odkazu. Corinna, Christophova přítelkyně, ráda pomáhá v restauraci nebo na vinici, prostě kdekoli je zrovna potřeba. Pepo je manžel Gerdy a zajišťuje životaschopnost rodinného podnikání tím, že nad vším drží finanční kontrolu. 

Vinař: Christoph Wachter (nar. 1989)

Oblast: Jižní Burgenland (Rakousko)

Vinice: 16 ha břidličné a silně železité půdy

Produkce: 80 000 lahví/rok

Hlavní odrůda: Frankovka (80 % produkce)

 

 

Deutsh-Schützen - malá vinařská vesnička nacházející se  v Jižním Burgenlandu. Mikroklima tohoto regionu je ovlivněno přítomností Neziderského jezera jehož odpařování má spolu s horským klimatem a třemisty slunečnými dny v roce velmi pozitivní vliv na růst vinné révy. Těžké jílovité železité půdy se pak promítají do chuti jednotlivých vín.Ještě, že děda nevytrhal všechny keře frankovky jako ostatní vinaři a nevysázel je merlotem a zweiglem” hovoří Christoph otevřeně o frankovce, o které říká, že je v ní jemná krása.

Eisenberg

Malá vinařská oblast na jihu Burgenlandu. Navzdory své velikosti je hluboce zakořeněná v místní vinařské scéně. Dominantní vinnou odrůdou je frankovka, která se zde pěstuje na 180 ha vinic. U Christopha pak frankovka tvoří 80 % produkce.

Blaufränkisch Burgenland

Základní řada odrůdy vína Frankovka. Tmavě lesklá rubínová barva, ovocná chuť třešní s čerstvým pepřem a příjemným kořením, měkká a sametová na patře a s harmonicky vyváženou tříslovinou na povrchu. Šťavnatá a nekomplikovaná Frankovka, která se hodí pro mnoho příležitostí.

 

Zbytkový cukr: 1 g/l | Kyseliny 5,7 g/l | Alkohol: 12,5 %

 

Blaufränkisch Béla-Jóska

Víno ze svahů 65 % Deutch-Schützen a 35 % Eisenberg. Je pojmenováno po dvou dědečcích Béla Wachter a Jóska Wiesler. Typická rakouská Frankovka z oblasti Burgenlandu. Krásně minerální na chuti. Pochází z vinic 20 - 40 let starých. Na vůni je lehce kořenité s tóny bílého pepře, v chuti je znát krásná mineralita s podtóny tmavého bobulovité ovoce. Nejdůležitější typ Frankovky pro vinařství Wachter Wiesler.

 

Kyseliny: 5,9 g/l | Alkohol: 13,0 %

Blaufränkisch Ried Weinberg

Víno ze zhruba 40 - 50 let starých vinic Weinberg, které se rozléhá v nadmořské výšce 300 m n m. Podloží těchto vinic obsahuje poměrně vyšší podíl železa, a tak se díky hlubokým kořenům do vína promítá jedinečné terroir. Potenciál zrání tohoto vína je do roku 2027+

             

Zbytkový cukr: 1,0 g | Kyseliny: 6,2 g/l | Alkohol: 13,0 %